Nemzetközi reakció a szlovákiai helyzetre

2012. március 24., címkék: szlovákiai reformátusok (szrke), református világközösség (rev), európai egyházak konferenciája (cec), Kassai Gyula

A Református Egyházak Világközösségének főtitkára együttérzéséről és segítségéről biztosította Kassai Gyulát, az Európai Egyházak Konferenciájának vezetője is közbenjárását ígérte az európai intézményeknél.

A helyzet nem annyira drámai

„Pál apostol arra szólította fel a híveket, hogy tartsanak tiszteletben minden felsőbbséget (Róm 13,1-7), pedig abban az időben, mikor ezt írta, a felsőbbséget a római császárok jelentették, akik nagyon igazságtalanul uralkodtak" – mondta Juraj Brecko, ondava-hernádi esperes. Kassai Gyula, a Szlovákiai Református Keresztyén Egyház lelkésze elveszítette szlovák állampolgárságát, miután bejelentette, hogy kettős állampolgár. Az ügyről megkérdeztünk egy szlovák református lelkészt is.

Újabb kis szlovák abszurd

2012. március 06., címkék: szlovákiai reformátusok (szrke), interjú, Kassai Gyula, reformátusok lapja, léva

„Minden törvényes eszközt megragadunk annak érdekében, hogy megvédjük az alkotmány biztosította állampolgári jogainkat" – mondja elszántan lapunknak Kassai Gyula lévai református lelkipásztor, akit magyarországi honosítása miatt akarnak megfosztani szlovák állampolgárságától az ottani hatósságok.

Az SZRKE határozatban tiltakozik lelkésze állampolgárságának megfosztása miatt

2012. február 23., címkék: szlovákiai reformátusok (szrke), Kassai Gyula

A Szlovákiai Református Keresztyén Egyház Zsinati Elnöksége felhívta az államigazgatás figyelmét a szlovák alaptörvény azon pontjára, amely szerint senkitől sem vehető el állampolgársága akarata ellenére.

Hivatalosan is "lakhely nélküli idegen" lett Kassai Gyula

2012. február 20., címkék: Kassai Gyula, szlovákiai reformátusok (szrke)

A magyar állampolgárságát nyíltan vállaló szlovákiai református lelkészt törölték a lakcímnyilvántartásból.